Відійшов у вічність Почесний професор Тернопільського державного медичного університету

На 81-му році життя відійшов у вічність відомий український вчений, Почесний професор та член Наглядової ради Тернопільського державного медичного університету академік Петро Фомін.

«Висловлюємо глибокі співчуття з приводу важкої втрати – українського ученого-хірурга, доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри хірургії № 3 Національного медичного університету імені О.Богомольця, академіка НАН і НАМН України, члена Міжнародного наукового комітету Асоціації раку шлунку, члена Правління та Президії Українського товариства хірургів, заслуженного діяча науки і техніки України Фоміна Петра Дмитровича», – йдеться у співчутті на сайті ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського.

Петро Дмитрович розробив і впровадив у практику нові методи операцій пластики стравоходу після механічних пошкоджень, запальних процесів і пухлинних уражень.

Основні напрямки його наукової діяльності були спрямовані на розробку на рівні світових стандартів, теоретичне обґрунтування і впровадження в клінічну практику малоінвазивних ендохірургічних і рентгенендоваскулярних технологій та приладів для лікування шлунково-кишкових кровотеч; електрозварювальних технології в абдомінальній хірургії; хірургічної інфекції, абдомінального сепсису; розробку Держаних стандартів вищої медичної освіти в Україні в галузі вивчення хірургічних дисциплін відповідно міжнародних стандартів.

«Світлий, добрий спомин про Петра Дмитровича назавжди залишиться в серцях тих, хто його знав, любив і поважав. Ми згадуємо його як мудрого науковця і вчителя, який відкривав всім невичерпну силу знань. Його внесок в організацію та розвиток української медичної освіти і науки є неоціненним», – кажуть в Тернопільському медуніверситеті.

 

о.р.


Джерело | ТНМУ ім.І.Я.Горбачевського

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська