Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

Військовому Юрію Орденасу з Тернополя не виплатили 450 тисяч гривень бойових та лікарняних. Чоловік звернувся через це до суду

Юрій служив на харківському, донецькому та запорізькому напрямках. Останнє місце служби — окрема рота розвідки 10 корпусу ЗСУ. Чоловік пішов на фронт з початком повномасштабної війни. Він — розвідник номера обслуги. Виконував бойові завдання на запорізькому напрямку, коли його 10 серпня минулого року поранив дрон-камікадзе.

“У мене є перша довідка, коли мене привезли в штабний медичний пункт. Далі довідка від військової частини про обставини травми, довідка ВЛК, лікарської комісії про травму і виписка з лікування. Це всі документи, чим я оперую. Ми з адвокатом обговорили, що згідно з законом України виходить 450 тисяч гривень. Сюди входить 350 тисяч бойових, а 100 тисяч — лікування та реабілітація. Я подав два рапорти, на них реакції не було. Просто посміялися: “Звертайся в суд, звертайся, куди хочеш”.

Адвокатка Юрія Наталія Фещик повідомила, справу розглядають в Тернопільському окружному адміністративному суді за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

“Ми подали відповідні адвокатські запити у військові частини, оскаржили бездіяльність щодо ненадання відповідей на адвокатські запити, подали позов до суду. Справа в суді, чекаємо рішення, періодично дзвонимо помічнику секретаря й нагадуємо про себе, запитуємо, чи є позиція військової частини. На жаль, позиції військової частини в цій справі немає”.

Юристка громадської організації “Принцип” Анна Пашкіна каже, на період воєнного стану бойові виплати — це додаткова виплата для військових.

“На період воєнного стану є три цифри: 100 тисяч, 50 тисяч та 30 тисяч гривень. Отож, 100 тисяч гривень виплачують військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях, перебуваючи в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованій території України, а також у тилу ворога. Виплачують їх щомісяця. 50 тисяч гривень виплачують військовослужбовцям, які виконують бойові завдання у складі органу військового управління, штабу, який здійснює оперативне управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії на відстані виконання бойових завдань військовою частиною першого ешелону оборони, наступу чи контрнаступу. Також 30 тисяч гривень виплачують військовослужбовцям, які здійснюють бойові завдання у період здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту населення та інтересів держави. Основна відмінність від 100 тисяч гривень в тому, що тут відсутня умова про перебування в зоні бойових дій”.

Регулюють бойові виплати двома нормативно-правовими актами.

“Перший — постанова Кабінету міністрів №168 від 28 лютого 2022 року, також наказ Міністерства оборони від 7 червня 2018 року №260. Постанова запроваджує виплати, а наказ Міністерства оборони встановлює порядок виплати. До наказів про виплату та додаткової винагороди 100 тисяч і 30 тисяч не включають військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину або дезертували, які вчинили правопорушення, адміністративне військове правопорушення чи адміністративне порушення, пов’язане з корупцією. Військовослужбовці, яких усунули від виконання військових обов’язків або від посади, а також ті, які відмовилися виконувати накази, вживали алкоголь, наркотики. Військові, які добровільно здалися в полон чи навмисно спричинили тілесні ушкодження, самогубство, а також ті, які відбувають покарання на гауптвахті”.

Зараз Юрій Орденас звільнився в запас за сімейними обставинами.

“Демобілізувався і почав помалу вступати до буденного, цивільного життя. Тяжко, коли ти довгий час був на війні, звикнути, але я зайнявся роботою, яка наближає мене до військової тематики, — виробництвом дронів. Це допомагає мені бути віддалено з бійцями, допомагати їм та бути частково в команді”.


Мітки: , ,

Джерело | Місто

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська