Вже десять років на Тернопільщині об’єднує благодійників проєкт «Людина року – меценат року»

Започаткував його у 2011 році Сергій Бачинський, відомий як організатор і керівник різних культурно-мистецьких заходів. У межах проєкту реалізують чотири програми в рік, серед них «Зірка мецената» для підтримки важкохворих дітей, регіонально-соціальний форум «Благодар», програма «Здорова родина – здорова країна», повідомляє “Наш День”. Об’єднавши благодійників Тернопільщини, Сергію Бачинському разом з однодумцями з року в рік вдається допомагати родинам з хворими дітьми. Також виникла традиція урочисто відзначати саме меценатів – мотивуючи інших людей до благодійності.
– Поштовхом до доброчинної діяльності стали проблеми, які виникли у моїй родині, – розповідає Сергій Бачинський. –  Коли у нас народився важкохворий син і лише за перший рік свого життя переніс чотири операції, пролежавши в реанімації загалом одинадцять місяців. Я знаю, що таке боротися за здоров’я дитини. І розумію тих батьків, яким озвучують невтішний діагноз і необхідну суму на лікування. Тож від початку задуму цього благодійного проєкту допомога є  адресною – конкретній дитині для лікування чи реабілітації.

Учасники проєкту «Людина року – меценат року» визначили, що допомагатимуть дітям онкохворим та з кардіологічними проблемами. За десять років спільно підтримали 37 родин. Найбільшою радістю для всіх залучених до проєкту є новини про одужання дітей. Кількість родин щороку невелика, проте кошти спрямовують саме конкретній дитині на конкретні ліки чи процедури. Співпрацюють з Тернопільською обласною дитячою лікарнею та з ТОВ «Червоний хрест», які й повідомляють про такі родини.
У той же час Сергій Бачинський свій досвід, який отримав як організатор-засновник Всеукраїнського фестивалю популярної музики «Зустрічі друзів», застосував для того, щоб урочисто відзначати людей та організації, які займаються благодійністю, продовжуючи традиції українських меценатів з давніх-давен.

– На сьогоднішній день ми співпрацюємо зі 111 організаціями Тернопільщини, – каже він. – Задіяні всі райони. Також налагоджена співпраця з лікарнею «Охмадит» у Києві, з Тернопільським земляцтвом у Києві, і це допомагає родинам із хворою дитиною швидко отримати допомогу, обстеження. Ми є місточком між благодійниками і дітками, які хворіють. Активно співпрацюємо з обласною дитячою клінічною лікарнею та контактуємо з генеральним директором (головним лікарем) закладу Григорієм Корицьким. Сподіваємося, з нашою спільною допомогою все більше діток одужуватимуть від важких хвороб. Не все вдається купувати за кошти державних програм, які виділяють на лікування, тому така додаткова підтримка важлива.
Щороку до благодійного проєкту долучаються підприємства, фермерські господарства, товариства, будівельні організації, агрофірми, видавництва. 27 грудня вкотре відбулось нагородження меценатів Тернопільщини – учасників програми «Зірка мецената». Кожен з присутніх поділився своїми думками про благодійність. Директор ТОВ «АНТ» Михайло Ратушняк і директор ресторану «Рандеву» Ігор Парій зазначили, такі проєкти важливі, адже особисто займатись допомогою не так ефективно, як спільно. А прозорі звіти команди проєкту «Зірка мецената» гарантують, що  кошти витратять саме на потреби хворих дітей.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська