Як вибрати вентилятор у санвузол: корисні поради

Якщо ви плануєте гарно облаштувати санвузол в домі, одним із ключових елементів буде підбір енергоефективного витяжного вентилятора. Й замовлення слушної у вашому випадку моделі — не дуже складна задача, якщо знати на що потрібно звертати увагу при покупці. У експертній статті нижче ми розповімо, як вибрати витяжний вентилятор для туалету та надамо корисні поради, що допоможуть легко зробити огрунтовану покупку. А для тих, кому цих вказівок буде замало, є додаткова інформація тут: shop.alterair.ua/ventiljacija/ventiljatory/ventiljator-vannaja/.

Для чого потрібна побутова витяжка у санвузлі?

Якщо вентиляційна система в ванній чи туалеті вийшла з ладу, одразу порушується обмін повітря, необхідний для створення комфортного мікроклімату. Приміщення стає незручним для користування, бо вологе важке повітря не видаляється достатньою мірою. Виникають застійні запахи, задуха, конденсат (що ніяк не випаровується), а згодом й пліснява, особливо у куточках чи на місцях з’єднання конструкцій.

Розрахунки

Перед тим, як вибрати вентилятор у санвузол, необхідно зрозуміти, прилад якої потужності потрібен у вашому окремому випадку. Система обирається залежно від об’єму кімнати, тобто необхідної кількості повітрообміну за годину. Розрахунок виконується у 2 максимально прості дії:

  1. Знаходимо об’єм ванної: перемножаємо довжину, ширину та висоту приміщення. Отриманий результат буде у кубічних метрах.
  2. Об’єм ванної множимо на коефіцієнт повітрообміну (дивимось у СНіП — він становить близько 10 разів). Отриманий результат буде у кубічних метрах на годину.

Приклад

Як підібрати витяжний вентилятор для ванної кімнати 3 на 4 метри, з висотою стелі 3 метри? (Норма повітрообміну згідно зі СНіП – 10 разів на годину).

Розрахунок:

  1. 3м х 4м х 3м = 36 (куб.м) — об’єм ванної кімнати.
  2. 36куб.м х 10 = 360 (куб.м/год) — необхідна норма повітрообміну за 1 годину (тобто, необхідна потужність вентсистеми)

Найпоширеніші різновиди побутових вентиляторів 

За монтажем:

  1. Канальні системи — обладнуються безпосередньо у вентиляційному каналі + закриваються декоративними решітками. Випускають прилади різного розміру й діаметру (круглої, квадратної або прямокутної форми).
  2. Накладні настінні вентилятори максимально прості у встановленні: достатньо просто вставити прилад в отвір вентканалу та підключають до електричної мережі.

За типом вентилятора:

  1. В осьових вентиляторах повітря не закручується, а просто продавлюється у повітровод за допомогою лопатей, що обертаються навколо спільної осі. Це найпоширеніший вид вентиляторів.
  2. Відцентрові прилади використовують турбіну з лопатями, які закручують повітря та посилюють його швидкість за допомогою відцентрової сили.

Додаткове приладдя:

  1. Вентилятори зі зворотним клапаном виключають виникнення ефекту зворотної тяги, тобто не пропускають повітря з вентиляційного каналу назад у приміщення.
  2. Крім того, сучасні моделі витяжок для ванної можуть мати різноманітні датчики, таймери, підсвітку та інші зручні аксесуари, що розширюють доступний функціонал.

Які ще параметри можуть вплинути на вибір витяжного вентилятора? 

Перед тим, як підібрати побутовий вентилятор для туалету, важливо звернути увагу на такі нюанси, як надійність бренду моделі, термін експлуатації, наявність реальних гарантій магазину або виробника, а також умови їх дії. Крім того, перегляньте характеристики приладу та уточніть, що витяжка для ванної підходить для реалізації вашого проєкт.

Якщо постачальник пропонує гарний витяжний вентилятор для санвузла, він вже має на увазі максимально тиху роботу — не вище 30-40 децибел. Більш гучні моделі будуть заважати відпочивати у ванній.

Міжнародна електротехнічна комісія зобов’язала всіх виробників наносити маркування на пристрої за стандартом IP (складається з двох цифр). Перша (значення від 0 до 6) показує рівень захисту від домішок у повітрі, а друга – стійкість моделі до вологи (для санвузла підходить не менше 4).

Важливо знати спосіб монтажу: є універсальні моделі, що підходять для будь-якого розташування чи навпаки, розраховані встановлюватися тільки в стелю чи стіну приміщення. Є вентилятори, що синхронізуються зі світильником чи працюють автономно.

Наявність різних режимів роботи та інших додаткових функцій, наприклад, автоматична зміна потужності й включення/виключення приладу за допомогою датчиків вологості, освітленості, температури чи руху.


Мітки:

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська