Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

Як захиститися від шахрайства з кредитними картами?

Як захиститися від шахрайства з кредитними картами?

Попри розвиток системи безпеки інтернет платежів, шахрайство в мережі продовжує існувати, а злодії вдосконалюють прийоми. Часом схеми настільки продумані та грамотно сплановані, що потрапити на вудку може навіть обережна і фінансово підкована людина. Розглянемо поширені махінації й способи захисту від них.

Види інтернет шахрайства

Фішинг – свого роду риболовля по-хакерськи вважається найпопулярнішим способом шахрайства. Його суть полягає в тому, щоб зчитати особисті дані жертви для подальшого розкрадання грошових коштів, наприклад, з інтернет-гаманця. Щоб заволодіти конфіденційною інформацією, злодії атакують спам-розсилками, використовують підставні сайти або запускають віруси.

 

Переказ грошей. Відносно нова схема, коли на телефон приходить повідомлення від оператора про те, що карта поповнена на певну суму. Ви не знаєте, хто перерахував гроші. Потім телефонує людина і запевняє, що вона помилилася в цифрі та не туди зробила перерахування. Просить повернути кошти назад. У підсумку, ви перераховуєте власні, оскільки ваш рахунок не було поповнено. Повідомлення фальшиве, воно згенероване шахраями. У такій ситуації потрібно перевірити баланс картки в інтернет-банкінгу.

 

Телефонні вимагання. Мета шахрайства – виманити добровільним шляхом кошти. Так, жертві телефонують і розповідають історію про те, як нібито родич чи друг потрапив у біду і йому терміново потрібні гроші на лікування. Такий прийом націлений на те, щоб психологічно атакувати людину. І скільки б роз’яснювальних робіт не проводилося серед населення все одно знайдуться ті, які ведуться на пастку. Найкращий спосіб вберегтися – це взяти паузу, щоб перевірити правдивість отриманих відомостей.

 

Шахрайство в інтернет-магазинах.

Довіряйте тільки знайомим інтернет-магазинам. Не робіть оплату на сумнівних порталах. Важливо, щоб сервіс підтримував технологію 3D-Secure, мета якої – максимальний захист транзакцій. Процес оплати буде мати такий вигляд: система перекине користувача на сторінку банку. А банк запросить ввести пароль, який підтвердить перерахування коштів або зробить контрольний дзвінок. А ще краще мати окрему картку для онлайн шопінгу з невеликою сумою грошей.

Способи захисту від інтернет-шахрайства

На жаль, не існує на 100% надійного способу захиститися від кіберзлочинності. Головне, що потрібно зробити, – це завжди бути напоготові щодо фінансів.

  1. Не довіряйте і не відкривати електронні листи від незнайомих відправників і не переходьте за посиланнями в них.
  2. Щомісячна оплата рахунків онлайн повинна проводитися на трастових сервісах.
  3. Не передавайте паролі від банківських карт і CVV2 / CVC2-коди третім особам. Представники банків ніколи не запитують їх, а значить вже одна вимога повідомити код повинно насторожувати.
  4. Ставте надійні паролі на акаунти, в яких комбінуються великі та маленькі букви, цифри та символи. Також не користуйтеся одними й тими ж паролями для email, вебмані та банківського додатка.
  5. Користуйтеся тільки ліцензійною антивірусною системою для своїх девайсів і регулярно оновлюйте програму. Не залишайте телефон і ноутбук відкритим для будь-яких загроз.
  6. Не робіть платежі з чужих пристроїв. Пристрої часто запам’ятовують паролі.
  7. Не вводьте паролі від соціальних мереж на незнайомих сайтах.
  8. Встановіть сповіщення про транзакції на телефон, щоб бути в курсі рухів по карті. Це також допоможе контролювати свої витрати.

 


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська