Юний тернопільський легкоатлет Матвій Чауш – переможець Всесвітніх учнівських Ігор у стрибках у висоту

Всесвітні учнівські спортивні Ігри ISF U15 з 11 до 19 вересня триватимуть у Белграді (Сербія). Такі змагання проводяться вперше в історії Міжнародної федерації учнівського спорту. ISF U15 WORLD SCHOOL SPORT GAMES 2021 об’єднали близько трьох тисяч учнів віком від 13 до 15 років із 36 країн світу в грандіозному мультиспортивному заході, створюючи унікальний контекст для спортивних змагань високого рівня, освітніх програм і культурних обмінів, для заохочення учнів з раннього віку вести здоровий спосіб життя, набувати і розвивати лідерські навички.

Учасники виступають у 15 видах спорту: бадмінтон, баскетбол, баскетбол 3х3, боротьба вільна, боротьба греко-римська, волейбол, дзюдо, карате, легка атлетика, плавання, спортивне орієнтування, теніс настільний, тхеквондо (ВТФ), футбол, шахи.

У змаганнях легкоатлетів, які тривають цими днями у різних видах, золоту нагороду WORLD SCHOOL SPORT GAMES 2021 SF U15 у стрибках у висоту здобув учень Микулинецької опорної школи І-ІІІ ступенів Тернопільської області Матвій Чауш. Юний чемпіон показав результат 1 м 90 см, що дало йому можливість піднятись на найвищу сходинку п’єдесталу пошани і отримати «золото». Тренер спортсмена Євген Кармелюк.

Додамо, що, як повідомляє Українська федерація учнівського спорту, загалом на Всесвітніх учнівських спортивних іграх в Белграді розігрується 172 комплекти медалей. Ігри U15 мають унікальний формат: включають спортивну, освітню і культурну частини.
Освітня частина: програми з розвитку лідерських якостей (здоровий спосіб життя, Олімпійські цінності, Глобальні цілі сталого розвитку ООН тощо), підвищення обізнаності про основні стратегії та проблеми у спорті (гендерна рівність, Fair-Play тощо), Fun and Skills zone (8-12 воркшопів з різних видів рухової активності і 10 тем, для участі в яких всі учасники утворюють змішані команди з представників різних країн світу. Це унікальна можливість для кожної учениці і учня з України познайомитися з однолітками інших країн з усього світу, поспілкуватися і завести нових друзів з усієї планети.

Культурна частина: ознайомлення з культурою і спадщиною міста Белград і Республіки Сербії, Ніч націй тощо. Ключова подія – Ніч націй (Nation Nights). Її мета – міжкультурний обмін серед учасників заходу, неформальне дружнє спілкування, у ході якого учні презентують культуру і традиційні цінності своєї країни та своїх шкіл. Учасники матимуть можливість обмінятися національною символікою, невеличкими подарунками, спробувати смаколики різних країн. 

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська