З початку року на Тернопільщині кліщі покусали понад 340 людей

Із початку року в області зафіксовано 344 випадки, але ця статистика неповна. Вона не є обов’язковою і не введена до Державної статистики.

“У лабораторному центрі дослідили 1 100 кліщів вже знятих з тіла. Тобто кількість людей, які звернулися до нас з проблемою після нападу кліща втричі більша, ніж офіційно зареєстровано зі звернень до медичних закладів”, розповів Суспільному в Тернополі лікар-епідеміолог, заступник директора обласного лабораторного центру Володимир Паничев

У цьому році зареєстрували 21 випадок хвороби Лайма. За такий же період в минулому – зафіксували 22 випадки.

“Це свідчить про один і той же показник захворюваності. В минулому році в нас показник захворюваності показував більше 20 на 100 тис населення. А в абсолютний числах це 209 випадків хвороби Лайма. Такі показники і минулого року, і поточного року, інколи вдвічі перевищують загальнодержавні показники. Захворюваність в Тернопільській області вища, ніж в прилеглих областях”, – коментує лікар-епідеміолог. –  Враховуючи те, що великої різниці в кліматичних, географічних особливостей в сусідніх областях немає. Я заявляю, що це залежить від кращої діагностики бореліозів в Тернопільській області. В нашій області при Тернопільському національному медичному університеті функціонує центр вивчення бореліозів. Керує ним М. А. Андрейчин. В багатьох напрямах займаються бореліозами”.

На початку червня в лабораторному центрі було зафіксовано антирекорд нападів кліщів. Тепер ця кількість зменшилася.

“Є сезонність. Після періоду зимової сплячки кліщі виходять з зими голодними. Бажання продовжувати рід, необхідність розвитку популяції, – голодні кліщі шукають собі жертв. Розвиток популяції кліщів циклічний. Другий період почнеться на початку або всередині вересня, коли нове покоління кліщів буде включатися в цей річний цикл розвитку”, – повідомив Суспільному лікар-епідеміолог Володимир Паничев.

Як повідомляла “обласТь”, У ТЕРНОПОЛІ ПРОВЕДУТЬ ДЕЗІНФЕКЦІЮ ПАРКІВ ВІД КЛІЩІВ


Джерело | Суспільне

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська