За перший день вакцинації в Україні зробили 159 щеплень від ковіду, а на Тернопільщині вже 70 вакцинованих

24 лютого в Україні стартувала вакцинація проти COVID-19. Протягом першого дня у п’яти областях проведено 159 щеплень проти COVID-19 першою дозою. Побічної дії не виявлено.

Про це інформує пресцентр Міністерства охорони здоров’я.

Зокрема, у Вінницькій області зроблено 10 щеплень, Житомирській – 40, Київській – 19, Черкаській – 80, Чернігівській області – 10.

“Станом на 24 лютого не отримано жодного повідомлення від ДП “Державний експертний центр МОЗ України” про зареєстровані несприятливі події після імунізації”. – сказано в повідомленні.

У Тернополі вакцинували першого медика від COVID-19. Нею стала знана лікарка Ольга Дивоняк.

Жінка з початку пандемії разом зі своїми колегами інфекційного відділення міської дитячої лікарні стала на боротьбу із вірусом.

Моя чітка позиція, мій вибір на сьогодні – вакцинація. Як інфекціоніст я розумію, що маю бути захищена, аби працювати у медичному колективі, надавати допомогу дітям, бути «у строю». Щоб мої рідні теж були здоровими, я мушу вакцинуватися перша, – розповіла Ольга Дивоняк.

Жінка працює дитячим інфекціоністом 26 років. З досвіду знає, що найефективнішим способом боротьби з інфекціями є щеплення. Це стосується не тільки коронавірусу, а й інших захворювань.

Прийнято вважати, що ковід діти переносять легше за дорослих, але ця хвороба дуже підступна і небезпечна своїми ускладненнями навіть серед дитячого населення. Ми мали п’ять таких випадків, коли за життя дітей доводилось боротися. Лікування від ускладнень тривале і дороге. Крім того, у кожній сім’ї є батьки, бабусі та дідусі. На жаль, вони важче переносять інфікування. COVID-19 може стати для них летальним. Ця інфекція не вибирає. Вона уражає усіх незалежно від соціального статусу чи віку. Так впродовж останнього року ми втратили багатьох людей. Найбільш боляче втрачати колег, з якими ти працюєш пліч-о-пліч та рятуєш людські життя, – каже Ольга Дивоняк

Нагадаємо, сьогодні область отримала вакцину Oxford/AstraZeneca від COVID-19. Перша партія містить 16 тис. доз і призначена для імунізації 8 тис. жителів області. Щеплення уже зробили 70 медикам.

Вакцина AstraZeneca AZD1222 і CoviShield вироблені за однаковою технологією – це векторна вакцина на основі аденовірусу ChAdOx1. Саме ліцензію на виробництво вакцин за цією технологією отримав Індійський інститут сироваток від AstraZeneca.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська