Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

За статистикою ВООЗ, рак грудей є найбільш розповсюджений вид раку серед усіх онкологічних захворювань у жінок

В Тернопільській області, як і в Україні, рак молочної залози – лідер серед онкологічної патології жінок. Крім того, все частіше захворювання діагностують і у чоловіків.
Щороку в області реєструється понад 300 нових випадків раку молочної залози. На жаль, в 20% випадків хвороба діагностується в занедбаній стадії.
❗ Головна причина високої смертності від цієї хвороби в нашій країні – пізня діагностика. Кількість випадків раку молочної залози в розвинених країнах різко зросла після 1970-их років. Це пояснюють, зокрема, зміною стилю життя населення розвинутих країн (наприклад, в сім’ях зменшилася кількість дітей, і термін годування грудьми скоротився).
? Найкращий метод боротьби з хворобою – це правильна #профілактика #раку молочної залози і своєчасна діагностика.
? 1. Раз на місяць проводьте самоогляди
Оптимальний час для виконання такої процедури – з 7 по 15-й дні менструального циклу.Самообстеження потрібно проводити перед дзеркалом. Робити пальпацію грудей можна по-різному, наприклад, круговими рухами від сосків до основи. Завдання жінки – перевірити, чи немає ущільнень, вузликів, збільшення лімфовузлів. Після душу потрібно оглянути себе: спочатку встати перед дзеркалом, покласти руки на пояс, потім підняти їх або розвести в сторони. Те ж саме необхідно зробити, повернувшись до дзеркала боком. При цьому важливо звернути увагу на форму грудей, її контури, колір шкіри – він повинен бути однорідним.
Якщо ви помічаєте зміни в формі, кольорі або структурі молочної залози або намацуються ущільнення – це привід звернутися до лікаря.
? 2. Раз на рік відвідуйте мамолога та гінеколога
У 95% випадків хвороба не дає про себе знати. Тому порушення може виявити тільки фахівець. Профілактичні огляди у гінеколога чи мамолога раз на рік обов’язкові для всіх жінок старше 18 років.
? 3. Раз на рік робіть мамографію і УЗД молочних залоз
Якщо вам від 20 до 39 років, рекомендується проводити УЗД грудей. Зазвичай це робиться на 5-10 день циклу. Після 40 років – обов’язково більш точне дослідження – мамографія. Воно дозволяє отримувати більш точні результати – незалежно від дня циклу. Таке профілактичне дослідження можна проводити раз в 1-2 року, але якщо у жінки є схильність, наприклад, в сім’ї були випадки онкологічних захворювань, мамографія раз на рік – обов’язкова. Не можна втрачати пильність і жінкам після травм молочної залози, жінкам, які не народжували або народили в пізньому віці.
__________
Незважаючи на те, що сучасна медицина знає, як боротися з раком грудей, і дає багато шансів на одужання, слід кожній жінці приділяли трохи більше часу своєму здоров’ю, то і про рак грудей ми говорили б рідше.
? Тільки регулярні обстеження, позитивні думки, мінімум стресів і здоровий спосіб життя – головні принципи, на яких будується наше здоров’я.
На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська