Заказник на Тернопільщині згорів через занесення стороннього джерела запалювання

У поліції Тернопільщини опублікували перші результати розслідування у справі щодо пожежі 8 гектарів на території заказнику села Чистилів.

Саме через занесення стороннього джерела запалювання загорілося 8 гектарів заказника.

Пожежу, яка трапилася 17 квітня на території Чистилівського орнітологічного заказника загальнодержавного значення, розслідують співробітники Тернопільського районного відділення поліції. Площа вигорання – близько 8 гектарів. За попередньою версією, причина пожежі – занесення стороннього джерела запалювання.
Найчастіше причинами таких масштабних пожеж стає нехтування людьми правилами безпеки та необережне поводження з вогнем. З настанням теплої пори люди починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. Спалюючи суху траву, сміття, побутові відходи – не тільки завдають шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й спричинюють пожежі. Те саме стосується відпочивальників на природі. Люди залишають після себе не лише купи сміття, але й недопалки, непогашені вогнища через які виникають займання.
З 17 квітня вступив  в дію закон щодо посилення відповідальності за спалення трави. Штрафи за порушення пожежної безпеки суттєво збільшили, а відповідальність стала кримінальною.
Новий закон передбачає:
— за знищення або пошкодження лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом —штраф від 91 800 до 153 000 гривень, а також кримінальна відповідальність –  обмеження або позбавлення волі від 2 до 5 років;
— за спалювання трави і листя в населеному пункті — адміністративна відповідальність і штраф від 3 060 до 6 120 гривень.
— за порушення пожежної безпеки в лісі через необережне поводження з вогнем — адміністративна відповідальність і штраф від 4 590 грн до 15 300 грн.
— за забруднення повітря шкідливими речовинами чи відходами (зокрема спалювання сміття) — кримінальна відповідальність і штраф від 30 600 до 61 200 гривень.
Правоохоронці звертаються до жителів області дотримуватися правил безпеки і повідомляти про осіб, які попри заборону спалюють траву, листя, сміття, на лінію 102.

Мітки: , , , , , , , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська