Жителі Тернопільщини самостійно можуть обрати постачальника газу та знизити ціну в платіжках

В Україні на повну силу запрацювала реформу ринку газу. Відтак люди самостійно можуть обрати постачальника газу та знизити ціну у платіжках.
Як зазначила заступник начальника департаменту – начальник управління ЖКГ та енергозбереження департаменту архітектури, містобудування, ЖКГ та енергозбереження ОДА Софія Близнюк, сьогодні на ринку є 50 постачальників. Інформацією про них можна ознайомитися на спеціальних ресурсах.
«Постачальники активізувалися. Вони почали пропонувати різні акції, тарифи «Річний», «Місячний» тощо. Відтак діапазон цін на газ коливаються від 6 до 8,96 грн. Зазор на одному кубі становить 2,96. Якщо для власників квартир така економія буде не помітною, то для власників будинків, які споживають до 200 кубів газу за місяць, економія є значною», – каже Софія Близнюк.
Змінити постачальника газу можна не виходячи з дому. Для цього потрібно знайти постачальника та написати відповідну заяву. Впродовж трьох робочих днів постачальник зобов’язаний розглянути звернення. Згодом необхідно буде подати документи для укладання договору.
Як наголосила Софія Близнюк, люди, які мають борги за електропостачання, також можуть з легкістю змінити постачальника. Для того, щоб укласти договір з постачальником людина повинна знати свій код споживача електроенергії, який має 16 знаків.
Нагадаємо, що мешканці Тернопільщини можуть скористатися програмами енергозаощадження. Актуальною є програма для об’єднаних співвласників багатоквартирних будинків «Енергодар». Співвласники можуть отримати відшкодування від держави близько 70%.

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська