Жителі Тернопільщини зможуть оформити закордонний паспорт в Польщі

Серед українців, які через воєнні дії вимушено перебувають за кордоном, постала гостра необхідність в оформленні паспортів за межами країни.

Саме тому Уряд, Міністерство внутрішніх справ України та Державна міграційна служба 10 червня прийняли відповідну  постанову Уряду, яка суттєво розширює можливості оформлення паспортних документів за межами України.

Цим нормативним актом передбачено, що ID-картку та/або закордонний паспорт українці матимуть змогу оформити у розміщеному за межами України відокремленому підрозділі державного підприємства «Документ» – у центрі обслуговування громадян «Паспортний сервіс».

«Це важливо, оскільки державне підприємство “Документ” належить до сфери управління Державної міграційної служби та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру. У практичній площині питання реалізації постанови Уряду вирішується поетапно», – повідомили у КМУ.

Наразі завершуються роботи з підготовки центру ДП “Документ” у Варшаві, яке планують відкрити у серпні 2022 року. Водночас уже зараз громадяни України, які перебувають за кордоном, можуть подати заяви-анкети на оформлення паспортних документів за допомогою чотирьох програмно-технічних мобільних комплексів (спеціально облаштовані мікроавтобуси), розташованих на місці майбутньої локації за адресою: м. Варшава, al. Jerozolimskie 179, ТЦ “Blue City”.

Мобільні комплекси працюють з понеділка по суботу, з 10 до 19 години. Обслуговування відвідувачів здійснюється за попереднім записом в електронну чергу.

Тут громадяни України можуть оформити  ID-картку, паспорт громадянина України для виїзду за кордон і навіть скористатися новою послугою із оформлення обох документів одночасно. Перелік документів для оформлення паспортних документів є стандартним – як і в тих «Паспортних сервісах», які знаходяться в Україні.

Загалом, у майбутньому центрі ДП “Документ”, який запрацює у серпні, планується приймати близько 500 осіб на день, усі робочі процеси здійснюватимуться із використанням новітніх інформаційних систем та технологій. Отримати адміністративні послуги ДМС України буде можливо як за попереднім записом в електронну чергу, так і без нього.

Враховуючи особливості міжнародної логістики під час воєнного стану, строки оформлення та видачі паспортних документів складатимуть до 45 робочих днів – у звичайному режимі та до 20 робочих днів – у терміновому.

Оплата послуг на мобільних комплексах буде здійснюватися на місці – за допомогою онлайн-сервісу. Для цього отримувачам послуг необхідно мати при собі смартфон та реквізити банківської картки (оплата готівкою наразі є недоступною).


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська