Жителька Тернопільщини хоче пробігти тридцять кілометрів, щоб рятувати життя

Якби мене запитали, як карантин змінив мене, я б відповіла: «Стала більш спортивною й ініціативною». Упродовж останнього місяця я регулярно бігаю. Одна з причин – благодійність, розповідає шумчанка  Богдана Капіца.

На благодійній платформі «KIND CHALLENGE» дівчина організувала кампанію  «#30kmdanky». Збирає 10 000 грн на боротьбу з COVID-19.

 “Кошти перераховують в БФ «Українська Біржа Благодійності». За них закуплять захисні костюми, маски для українських медиків та автоматичні гематологічні аналізатори крові. Як це працює? Я збираю кошти завдяки бігу. 19 червня пробіжу свої перші 30 кілометрів. Зараз регулярно тренуюся. Усі, хто хоче підтримати мене, може зробити благодійний внесок. Так мої зусилля конвертуються в капітал. Я кинула виклик бігти заради українських лікарів невипадково – ось моя історія.”

У школі, розповідає Богдана, вона була не надто спортивною. З третього класу мала звільнення з фізкультури. Регулярно бігати почала в університеті. Два роки тому готувалася  до вступу на програму неформальної освіти «Українська академія лідерства» (УАЛ). Одним з випробувань був біг. Вона бігала у зливу, коли випав перший сніг, навіть, коли обговорювала англійські слова з викладачкою. Коли вступила в УАЛ, стала вимогливіше ставитися до бігу.

“Моя фізична підготовка була гіршою, ніж в інших. Взяла участь у челенджі «Люті 300»  –  упродовж березня-травня набігала 300 км. Долучитися до KIND CHALLENGE мене надихнула бігунка Тетяна Гриньова. Вона пробігла 12 марафонів за 12 місяців, зібравши мільйон для фонду «Таблеточки» і нещодавно назбирала близько 300 000 грн на захисні костюми для українських лікарів, пробігши марафон  навколо дому. Я вирішила взяти з неї приклад.  Спочатку хотіла бігти марафон, бо 21 км, подолала 1 січня 2019. Однак проконсультувалася з марафоністами. Вони порадили зменшити дистанцію: до марафону потрібно довше готуватися. Паралельно долучилася до ініціативи «Зодягни лікаря замість випускної сукні»,  від програми «Будуємо Україну Разом», де разом з випускниками з усієї України розробляємо акції збору коштів для лікарів”, – додає дівчина.

Шукайте кампанію «#30kmdanky» на сайті «KIND CHALLENGE» або просто переходьте за gr-кодом, за деталями телефонуйте: 0987148887). Також якщо ви хочете долучитися до забігу  19 червня, буду рада компанії, навіть якщо пробіжите зі мною частинку дистанції, – розповіла студентка Маріупольського осередку Української академії лідерства Богдана Капіца.


Джерело | shumsk.info

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська