Жителям Тернопільщини нагадали як уникнути небезпеки під час риболовлі

Вирушаючи на водойму влітку, рибалці слід дотримуватися  рекомендацій, які допоможуть йому забезпечити особисту безпеку на водоймі і добре провести час, займаючись улюбленою справою.

Місце для лову слід вибирати обережно. Воно не повинно мати високих і обривистих берегів, а ділянки, повністю позбавлені рослинних покривів, попереджають про наявність сильної течії. Особливо небезпечний глинистий ґрунт, який у воді стає максимально слизьким.

При ловлі з човна слід пам`ятати про безпеку на водоймі і дотримуватися основних правил: не здійснювати в човні різких і необдуманих рухів; якір спускати на дно виключно з носа; при «зустрічі» з іншими, більшими судами, обходити з правого боку, і ні в якому разі не перетинати їм курс; іти перевіреними маршрутами і не забувати про погодні умови.

Завжди потрібно бути готовим до зміни погоди, тому перед виїздом на риболовлю необхідно перевірити напрямок і швидкість вітру, прослухати прогноз погоди в обраному районі лову. Якщо ж з погодою не вгадали, і гроза застала вже в човні, потрібно спробувати пристати до берега і сховатися від шквалу. А якщо це неможливо, слід лягти на дно човна і сховатися під плащем. При підході до берега стежте за поверхнею водойми і глибиною, щоб нічого не пошкодило цілісність судна.

При використанні моторного човна, слід мати при собі документи на управління плавзасобом, який попередньо перевірити на справність, укомплектувати рятувальними поясами і жилетами. На борту завжди повинен бути присутній насос, карта місцевості і весла.

Не варто перевантажувати човен спорядженням і людьми понад установлену для нього норму. Вирушаючи рибалити на моторному човні, варто подбати про необхідний запас на борту палива. Шнур живлення мотора завжди повинен бути розташований так, щоб плавзасіб зупинився при попаданні рибалки в воду. При русі не можна вставати на повний зріст – це загрожує потраплянням в воду при найменшій несправності човна.

“Пам`ятаєте, які б «пригоди» не відбувались на риболовлі, необхідно зберігати спокій, ясність розуму і діяти відповідно до обставин, що склалися, та чинного законодавства України”, – нагадує Тернопільський рибоохоронний патруль.

Як повідомляла “обласТь”, НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ВТОПИЛИСЯ 23 ОСОБИ


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська