Зміни в освітньому процесі 2020: ДПА відмінять ЗНО перенесуть

Тимчасова виконувачка обов’язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій повідомила, що цьогоріч через ситуацію з тривалим карантином буде скасовано проведення державної підсумкової атестації (ДПА) для учнів 4 і 9 класів, а пробне та основне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) проведуть пізніше.

Про особливості освіти в умовах карантину Мандзій розповіла під час онлайн-брифінгу 26 березня, – повідомляє Суспільне.

Повідомляю про те, що державна підсумкова атестація для учнів 4 і 9 класів буде скасована“, — сказала т.в.о. міністра. На час карантину, нагадала вона, “працюємо так, як вже спробували працювати від 12 березня”. На період канікул вона просить не давати учням завдання.

Водночас зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться, але в інший час. Пробне ЗНО на початку квітня не відбудеться. На сайті Українського центру оцінювання якості освіти в середині квітня мають бути роз’яснювальні інформаційні матеріали щодо ЗНО. Мандзій пояснила, що якщо учні не зможуть повернутися за парти в червні, то буде таке рішення: в липні і серпні може бути проведене пробне і основна сесія ЗНО (навіть у середині серпня, тоді процедура завершиться в середині вересня). “Тоді вступна кампанія у заклади вищої освіти завершиться в середині жовтня“, — звернула увагу представниця Міносвіти.

Відповідно до закону про освіту та середню освіту навчальний рік в Україні закінчується 1 липня, нагадала Мандзій. “Якщо буде можливість продовжити навчання в школах у цьому навчальному році, то в травні або червні ми повернемося за шкільні парти, знайдемо можливість опрацювати той матеріал, який подаємо зараз дистанційно“, — сказала вона. Виняток — випускники 11 класу: для них навчальний рік закінчиться тоді, коли учні отримають документ про освіту. Ще один варіант закінчення навчального року для 11-класників — “якщо повертаємося в травні за парти, то в травні буде пробне ЗНО”, а основна сесія розпочнеться “орієнтовно після 20-х чисел червня”.

Усі педагогічні працівники на період карантину мають отримувати гарантовану середню заробітну плату, заявила тимчасова виконувачка обов’язків міністра. За її словами, у відділи надіслані листи роз’яснення щодо виплати зарплати.


Мітки: , , ,

Джерело | Суспільне

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська