Севастопольцю, який брав у заручники моряків корвету «Тернопіль», оголосили підозру

Правоохоронці оголосили про підозру брату так званого «мера» Севастополя, який, за даними слідчих, організовував незаконні збройні формування для захоплення Криму. Про це поінформували у Головному слідчому управлінні Нацполіції України.

– Слідчі Головного управління Національної поліції в АР Крим та м. Севастополі за процесуального керівництва прокуратури Автономної республіки Крим та міста Севастополя оголосили йому про підозру за зміну меж території України та порушення порядку, встановленого Конституцією (ст. ч. 2 ст. 110 Кримінального Кодексу України) та участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування, нападі на підприємства, установи й організації (ч. 4 ст. 260 ККУ)», – зазначили у пресслужбі.

За інформацією Нацполіції, чоловік понад 10 років прослужив у морському флоті РФ та пішов у відставку у званні капітана II рангу, після чого переїхав у Севастополь та розпочав підривну діяльність для виходу Криму зі складу України.

За даними правоохоронців, до березня 2014 року він займався рекрутингом проросійськи налаштованих боєздатних громадян, яких організував у НЗФ «Самооборона Севастополя» для безперешкодного обрання свого рідного брата «мером Севастополя» на так званих «місцевих виборах».

Як розповіли у НПУ, бійці цього угруповання захопили військову частину у Севастополі та першими виставили блокпости навколо міста для виявлення та перешкоджання заїзду громадян з активною українською позицією.

– Для захоплення військових кораблів Збройних сил України та інших військових частин на території Криму фігурант створив спецпідрозділ «Рубіж». Саме його бійці брали в заручники моряків суден «Богдан Хмельницький», «Придніпровʼя» й «Тернопіль» та сприяли захопленню авіабази «Бельбек», – заявили в установі.

У Нацполіції поінформували, що фігурант з моменту захоплення Криму обіймає посаду «заступника голови постійного комітету Законодавчих Зборів міста Севастополя II скликання по законодавству та державному будівництву».

Наразі чоловіка оголошено в розшук. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Корвет “Тернопіль”
U209 “Тернопіль” на момент захоплення у 2014 році був найновішим корветом ВМС України – він був спущений на воду 15 березня 2002 року. Корабель із водотоннажністю 930 тонн був озброєний однією 76-мм артустановкою АК-176, двома спареними 533-мм торпедними апаратами та реактивним бомбометом РБУ-6000 «Смерч-2». Засобами протиповітряної оборони для корабля стали 30-мм автоматична гармата АК-630М та зенітний ракетний комплекс “Оса-МА”. Окрім цього, екіпаж мав на озброєнні кілька ПЗРК “Стрела-3”. 3 березня 2014 року у Криму військовослужбовці Чорноморського флоту Росії намагалися примусити здатися команду українського корвета “Тернопіль”. Після відмови здатися екіпаж корабля опинився повністю відрізаним від суходолу, через що моряки не могли отримати на борт навіть харчування. 5 березня капітан бойового корабля Максим Ємельяненко повідомив, що помітив ознаки підготови захоплення корвета, однак особовий склад до відбиття атаки готовий. Проте відразу після захоплення судна він перейшов на бік Чорноморського Флоту Російської Федерації, учинивши державну зраду.

У липні 2023 року російські військові на навчаннях потопили український корвет “Тернопіль”. Під час навчальних стрільб в північно-західній частині Чорного моря російський ракетний катер «Івановець» Чорноморського флоту уразив протикорабельною крилатою ракетою корвет.  Проте у ніч на 1 лютого 2024 року поблизу Криму пішов на дно Чорного моря вже сам російський ракетний катер “Івановець”. Катер затонув в результаті атаки морських дронів Головного управління розвідки Міноборони України.


Мітки: , ,

Джерело | Перший онлайн

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська