Сільське господарство є однією з найважливіших галузей виробництва в Україні, а село й сільська громада — важливими чинниками розвитку сучасного суспільства. І саме створення та розвиток кооперативів – основа добробуту сільських громад.
В Бережанському районі в період з 2015 по 2019 роки включно створено 10 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Загальна кількість членів діючих кооперативів більше 200 домогосподарств. Для діяльності та розвитку яких потрібна і державна підтримка. Цього річ з державного бюджету на підтримку агропромислового комплексу виділено 4 млрд грн.., з них в т.ч. і на розвиток сільськогосподарських кооперативів.
Голова райдержадміністрації Олег Захарків, заступник голови райдержадміністрації Ірина Мигович та начальник відділу економічного розвитку РДА Володимир Урдейчук відвідали ряд кооперативів.
У селі Біще сільськогосподарський молочний кооператив «Годувальниця» створений у 2016 році, за рахунок благодійного фонду агрохолдингу “Мрія”. Молокоприймальний пункт кооперативу обладнаний найсучаснішим обладнанням, яке дає змогу зберігати молоко, визначати його якість та реалізовувати, як висококондиційну та якісну продукцію. Голова РДА Олег Захарків обговорив з представниками кооперативу подальші шляхи його розвитку та функціонування.
Побували керівники і на пасіці Степана Керніцького. Степан Керніцький об’єднавшись із пасічниками сільських населених пунктів району та міста Бережани у травні 2019 року створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Золоте Опілля». Кооператив – це відкрита організація, в яку об’єдналися бджолярі задля співпраці, для вирішення спільних проблем, реалізації якісної медової продукції.
Ознайомилися очільники району і з роботою сироварні Василя Чайковського, що у селі Урмань. Попрацювавщи в Австрії з 2010 року по 2016 рік, набравшись досвіду та заробивши стартовий капітал, повернувшись на Україну Василь Львович вирішив вдома створити власну сироварню – переробка молочної продукції, з метою виробництва твердого сиру із застосуванням австрійської технології сироваріння.
У серпні 2018 року започаткував підприємницьку діяльність як ФОП. У проект задіяні власні кошти, за які побудовано приміщення, закуплене дороговартісне обладнання, а також кошти МХП в рамках конкурсу “Село:Кроки до розвитку”, за які закуплено додаткове обладнання.
Продукція продається на місцевому продовольчому ринку. Розроблено логотип торгової марки “Сироварня Чайковського”. Тому для Василя Львовича Чайковського в планах на найблищу перспективу отримати документи для стандартизації сироварні та готової продукції задля розширення ринків збуту своєї продукції.
Під час зустрічі господар сироварні презентував документальний фільм, про його роботу в Австрії.
Мітки: бережани, новини, події, сироварня, статті, тернопіль, тернопільщина