У дев’яти територiальних громадах Тернопiльщини не залишилося жодного закладу освiти, який не перебуває пiд вартою полiцiї охорони. Найближчим часом кiлькiсть таких громад подвоїться. А загалом охоронними системами й тривожними кнопками обладнанi майже 600 закладiв освiти областi.
За словами заступника начальника Управлiння полiцiї охорони в Тернопiльськiй областi Олексiя Дзюри, щодня вiдбуваються зустрiчi працiвникiв структури з головами мiських, сiльських i селищних рад та з керiвниками вiддiлiв освiти:
– У дев’яти територiальних громадах Тернопiльщини не залишилося жодного закладу освiти, який не перебуває пiд вартою полiцiї охорони. Найближчим часом кiлькiсть таких громад подвоїться. Наше завдання – дати можливiсть персоналу закладiв освiти якомога оперативнiше реагувати на загрози за допомогою тривожної кнопки. Натиснувши на неї в разi небезпечної ситуацiї, людина надсилає сигнал на пульт централiзованого спостереження полiцiї охорони – i наряд реагування негайно виїжджає за адресою, звiдки надiйшло сповiщення про можливу небезпеку.
У деяких школах Тернополя, де вже є тривожнi кнопки, полiцiя охорони почала виставляти пости фiзичної охорони. Це пiлотний проєкт, що має на метi не тiльки облаштувати безпечне середовище, а й створити серед дiтей i пiдлiткiв позитивний iмiдж правоохоронцiв як фахiвцiв, на яких можна покластися в будь-якiй ситуацiї i для яких не буває ситуацiй безвихiдних.
Мітки: безпека в школах, поліція охорони