Блаженнійший Святослав благословив ікони написані на плитах бронежилетів
Блаженніший Святослав благословив написані на плитах бронежилетів ікони на завершення виставки, що тривала протягом червня у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії та Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Йдеться про дванадцять робіт іконописця з Тернопільщини Андрія Охоцького.
Образи були написані на бронеплитах, які врятували українських захисників. Художник об’єднав свої роботи у цикл «Духовна звитяга», вони були створені в межах проєкту «ArtArmor». Виставку організували виконавці Благодійного фонду «Ukraine for Heroes» («Україна для героїв»), повідомили в департаменті інформації УГКЦ.
«Ікона — це простір містичної зустрічі між людиною і невидимим світом. Іконописець, який пише ікони, начебто відкриває віконце в невидимий духовний світ. А нам, людям, допомагає очима побачити невидиме. Тоді кожний, хто молиться перед іконою, входить у простір особистої зустрічі з невидимим світом, із Богом, Його святими угодниками», – сказав Блаженніший Святослав.
Він наголосив, що за кожною із представлених ікон стоїть врятоване життя українського захисника. Тому ці ікони спонукають нас до ще більшої зустрічі з Богом. «Ці ікони на «поранених» бронеплитах виявляють духовний світ українського воїна. Бо той, хто сьогодні бореться за Батьківщину, носить у собі невидимий Божий світ», – зазначив Патріарх.
Проєкт «Духовна звитяга» спрямований на підвищення ролі духовності в житті суспільства та збереження національної культури через поєднання мистецтва, релігії та історії.
Такі ікони, написані на пошкоджених від ворожих куль бронеплитах, Президент України Володимир Зеленський свого часу подарував Папі Франциску, а також Президентам Польщі та Литви.
У майбутньому проєкт «Духовна звитяга» передбачає створення окремої виставки, на якій будуть представлені вже 24 ікони з кожної області України, АР Крим, міст Києва та Севастополя, що матимуть іконографічні особливості регіонів.
Мітки: блаженнійший, ікони, ікони на бронежилетах, УГКЦ