Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

Лісівники нагадують про заборону відвідувати ліси на Тернопільщині

Державне підприємство «Тернопільське лісове господарство» нагадує про заборону відвідування населенням лісів та в’їзду до них автомобільного транспорту у період високої пожежної небезпеки впродовж 2020 року.

Лісова охорона підприємства здійснює контроль та притягнення до відповідальності порушників лісового і природоохоронного законодавства, які мають повноваження складати акти про порушення законодавства встановленими особами та оперативно передавати матеріали на розгляд до Державної екологічної інспекції в області.

“Найчастіше лісова пожежа провокується людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті недопалки, а особливо спалювання сухої трави”, – йдеться у повідомленні ДП “Тернопільське лісове господарство”

Чому не можна спалювати рослинні рештки, і до чого це призводить?

1. Пожежі унаслідок спалювання рослинних решток на сільськогосподарських землях призводять до помітного зниження родючості ґрунту.
2. Пожежі – одне з найголовніших джерел викидів вуглекислого газу в атмосферу, пов’язаних із господарською діяльністю людини.
3. Випалювання сухої трави збіднює видовий склад рослинності і тваринного світу.
4. Під час пожеж гине багато комах, їх личинки, лялечки.
5. Випалювання сухого травостою викликає загибель кладок та знищення місць гніздування таких птахів, як крижень, чайка, травник, бекас, очеретяна і звичайна вівсянки, польовий і лісовий жайворонки, щевриків.
6. Від великої трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні). Хтось згорає, хтось задихається від диму. На згарищах дуже часто знаходяться згорілі пташині гнізда зі слідами яєць, обгорілих равликів, дрібних ссавців, плазунів.
7. Низова пожежа може ушкодити кореневу шийку дерева – дуже вразливе місце над землею.
8. Дим від спалювання трави їдкий, темний, густий. Алергіки його не переносять.
9. Спалювання сухої рослинності часто призводить до займання торфовищ і лісових насаджень.
10. Часте спалювання трави переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків, зокрема, й із людськими жертвами.

За повідомленням Тернопільського обласного центру з гідрометеорології:

03 – 04   травня: В лісах та інших природних об’єктах на заході області надзвичайна пожежна небезпека 5-го класу, на півночі області – мала пожежна небезпека 2-го класу, на решті території  середня пожежна небезпека 3-го класу.

05   травня: В лісах та інших природних об’єктах на заході області надзвичайна пожежна небезпека 5-го класу, на півночі області – мала пожежна небезпека 2-го класу, на решті території  –  висока пожежна небезпека 4-го класу.

Нагадаємо, що у 2020 році Верховна Рада України у 18 разів збільшила штрафи для паліїв сухої трави.


Мітки: , , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська