“Місцева влада може посилювати карантин на місцях, але не послаблювати”, – Степанов

У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що місцева влада, якщо вважає за потрібне, може посилювати карантин на місцях, але не послаблювати. Це передбачає урядова постанова про адаптивний карантин. Про це повідомляє МОЗ.

“Відповідальність за дотримання встановлених обмежень лежить на органах місцевої влади та на контролюючих органах, таких як Держпродспоживслужба, Національна поліція, Нацгвардія, Державна прикордонна служба. Згідно з чинним законодавством України, умови карантину визначає уряд. На рівні області або регіону місцева влада може їх тільки посилювати, але в жодному разі органи місцевої влади не можуть самостійно їх пом’якшувати”, — йдеться у повідомленні.

Напередодні у Тернополі та Луцьку, які потрапили до “червоної” зони за рівнем поширення коронавірусу, відмовились посилювати карантин.

Міський голова Тернополя Сергій Надал розповів, що рекомендувати посилювати карантинні обмеження не буде. На сайті Тернопільської міської ради повідомили, що 3 серпня, міський голова скликає позачергову сесію міської ради, під час якої на розгляд депутатів буде винесене питання оцінки законності даної постанови щодо віднесення Тернополя до “червоної” зони.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська