На ринках Тернополя з’явилися абрикоси

На ринках Тернополя розпочався сезон продажу абрикосів.  Ціни на ці солодкі плоди коливаються від 30-35 до 45-50 гривень за кілограм.

Все залежить від сорту, стиглості та розмірів абрикоси.

Тернополяни купують їх залюбки аби з’їсти у свіжому вигляді, а також щоб законсервувати або заморозити на зиму.

М’якуш цих плодів містить близько 27 % цукрів (переважно сахароза), понад 2,5 % органічних кислот (яблучна, лимонна, саліцилова, винна), пектини (1 %), бета-каротин (1,6 мг %), аскорбінову кислоту (10 мг%), тіамін, рибофлавін, флавоноїди, калій (305 мг %), залізо, срібло тощо.

В Україні абрикоси розводять у садах, він також росте у придорожніх насадженнях, лісосмугах степових, рідше, лісостепових районів. Основний сорт – Червонощокий.

Сортова абрикоса поширена в основному на півдні України. У поліській та лісостеповій зонах України в основному вирощують дерева абрикоси з насіння, їх називають «жерделі», що дають, як правило, дрібні плоди.

Крім Червонощокого, у південних областях України районовані сорти: Нікітінський, Ананасовий цюрупинський, Мелітопольський ранній, Консервний пізній, Арзамі, Угорський найкращий, Ювілейний та ін. Для Полісся та Лісостепу становлять інтерес сорти: Ананасовий київський, Київський ароматний, Поліський великоплідний, Шабловський, Колгоспний, Березняківський.

Як повідомляла “ОбласТь”, на ринках Тернополя почали продавати чорницю.

 

о.р.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська