На Тернопільщині державний історико-архітектурний заповідник отримав нового керівника

Міністерство культури та інформаційної політики України призначило Василя Ільчишина виконувачем обов’язків директора Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

Василь Ільчишин є відомим українським археологом, істориком, науковцем. До цього очолював  Залозецький краєзнавчий музей (Тернопільська обл.).

“Маю за честь з 1 листопада очолити Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник та приступити до важливої місії. В мене завжди на першому місці були державні інтереси, інтереси жителів громади в якій працюю, патріотична та наукова позиція і підхід в роботі. Так і буде й надалі! Служу народові України!”, – прокоментував своє призначення на посаду Василь Ільчишин.

Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник – науково-дослідний і культурно-освітній заклад в Тернопільській області, створений 29 травня 2001 року для вивчення, охорони, реставрації та популяризації історико-архітектурної спадщини міст Кременець і Почаїв.

На балансі заповідника перебуває 17 пам’яток XIV-XX століть, розташованих у містах Кременець і Почаїв. Найцікавішими серед них є: руїни Кременецького замку, Свято-Миколаївський собор (споруда колишнього Кременецького францисканського монастиря, XVII-XVIII століття), ансамблі архітектурних споруд Кременецького Свято-Богоявленського монастиря (XVIII-XX століття), Кременецького єзуїтського монастиря (XVIII століття) та Почаївської Свято-Успенської лаври (XVIII-XX століття).


Мітки: ,

Джерело | Правий берег

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська