Так, тут помітили незвичне явище – повторне цвітіння червонокнижних видів – ясенцю білого (Dictamnus albus) та ковили пірчастої (Stipa pennata). За звичайних умов цвітіння рослини відбувається у травні-червні, але цього року весна і літо були надто посушливі і не всім рослинам вдалося зацвісти і зав’язати плоди за цих умов. Тому з настанням вологої погоди деякі рослини повторно почали цвісти.
За словами фахівців, повторне цвітіння послаблює рослини, вони витрачають силу зав’язуючи квіткові та плодові бутони, замість того, щоб зосередитись на підготовці до зими, роблячи їх більш чутливими до морозу та небезпеки зимової погоди.
«Наступного року рослини цвітуть слабше, плодоносять менше, і якщо ситуація повториться в наступних сезонах то рослини поступово слабшають, втрачають силу і гинуть. Інша причина запізнілого цвітіння – пошкодження рослини. Коли основний пагін втрачений (наприклад косіння, обрізка, випасання), тоді прокидається спляча пазушна брунька і рослині надається друга спроба залишити потомство», – кажуть в національному природному заповіднику «Дністровський каньйон».
І хоч нас милує квітування рослин восени, проте екологи переконані – для природи краще коли процеси вегетації рослин проходять своєчасно.
«Причин таких явищ може бути кілька. Однією з основних причин повторного цвітіння вважають аномальні та незвичні погодні явища, які є не типовими для нашого клімату. Під час дуже спекотного і сухого літа або холодної затяжної весни у деяких рослин порушується біологічний ритм. Збентежені несприятливими умовами рослини можуть скидати листя та переходити у своєрідний короткий період спокою. Коли восени погода стабілізується, температура повітря знижується, збільшується кількість опадів, рослини сприймають ці зміни, як настання весни. Відбувається відновлення вегетації та цвітіння рослин», – уточнюють в НПП “Дністровський каньйон”.