На Тернопільщині ще не минула перша хвиля епідемії коронавірусу (відео)

На Тернопільщині ще не минула перша хвиля епідемії, – вважає професор кафедри інфекційних хвороб та епідеміології ТНМУ ім. І. Горбачевського Василь Копча.

Тернопіль залишається у “червоній” зоні епідемічної небезпеки. За постановою Кабміну, в обласному центрі мали б посилити карантин. Втім, депутати міської ради вирішили не вводити додаткових обмежень.

У програмі “Тема дня” на Суспільному професор кафедри інфекційних хвороб та епідеміології ТНМУ ім. І. Горбачевського Василь Копча розповів, що інфекційні відділення у лікарнях Тернополя заповнені хворими на коронавірус. Відтак карантин – надто серйозна річ, щоб ним нехтувати.

“Депутати – не фахівці в епідеміології, і вони беруть на себе відповідальність за такі рішення. Вони не мають ні морального, ні юридичного права ухвалювати такі рішення”, – каже Копча.

За словами професора, на Тернопільщині ще не минула перша хвиля епідемії. Тому говорити про початок другої ще зарано:

“Із точки зору науки в нас не минула ще перша хвиля епідемії, аби говорити про другу чи якісь наступні хвилі. Про чергову хвилю можна говорити, якщо захворюваність знизилася до нуля, а тут з’явився рецидив. А нас рівень захворюваності коливався з переміжним успіхом. Рахувати це хвилями вважаю недоречним. Насправді, епідеміологи дуже не люблять терміну “друга хвиля”.

У Всесвітній організації охорони здоров’я попередили, що вакцина від коронавірусу може не з’явитися ніколи. Людство подолає пандемію, коли виробиться колективний імунітет.

Професор Копча розповів, що з епідемічним коронавірусом ми вже стикаємося втретє. Перший епідемічний коронавірус прийшов у 2002 році. У 2012 році поширився близькосхідний респіраторний синдром, тоді захворіло близько восьми тисяч людей, померла кожна третя людина:

“Тобто це був коронавірус, але інший. Тоді також намагалися створити вакцину, численні кампанії заявляли, що ми вже на фінішній прямій, а в результаті вакцини не з’явилося. Тепер коронавірус прийшов втретє. Він не такий простий, щоб з ним можна було б так легко впоратися шляхом створення вакцини. Зі мною погоджується значна частина науковців, імунологів”, – зазначив професор Василь Копча.

За його словами, вакцина від коронавірусу може не з’явилися ніколи.

Докладніше – у програмі:

Як повідомляла “обласТь”, ТЕРНОПІЛЬ ПОТРАПИВ У «ЧЕРВОНУ» ЗОНУ КАРАНТИНУ

ДЕПУТАТИ МІСЬКРАДИ ПРОГОЛОСУВАЛИ ПРОТИ ЗАПРОВАДЖЕННЯ “ЧЕРВОНОЇ” ЗОНИ В ТЕРНОПОЛІ

ПРЕДСТАВНИКИ ДЕПУТАТСЬКИХ ФРАКЦІЙ ОБЛАСНОЇ РАДИ НЕГАТИВНО ОЦІНЮЮТЬ РІШЕННЯ ПРО«ЧЕРВОНУ» ЗОНУ В ТЕРНОПОЛІ

ЕПІДСИТУАЦІЯ В ОБЛАСТІ НЕСТАБІЛЬНА, АЛЕ Є ТЕНДЕНЦІЯ ДО ПОКРАЩЕННЯ, – ВОЛОДИМИР ТРУШ


Мітки: , , ,

Джерело | Суспільне

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська