На Тернопільщині у відпочинковій зоні встановили точки порятунку

У Заліщицькому районі ознакували екологічну стежку «Джуринський каньйон» та встановили точки порятунку.

Вперше в області реалізовано проект, який передбачає не лише ознакування маршруту, але і встановлення інформаційних стендів (на них заплановано зазначити правила безпеки для туристів), маркування стежки і встановлення точок порятунку.

Ця місцевість місцевість покрита лісами, що підвищує ризик виникнення ситуацій, коли туристи втрачають орієнтування на маршруті, або ж травмуються і не можуть пояснити рятувальникам про їх місцезнаходження.

За статистикою на маршруті цієї екостежки минулого року побувало понад 3 000 туристів. 

Точки порятунку – це таблички-ідентифікатори, які дозволяють максимально швидко визначити місцезнаходження особи. Людина лише телефонує на номер «101» та повідомляє номер точки, біля якої вона знаходиться.


Ці ідентифікатори встановляться вздовж локації, а також у суміжному лісовому масиві. Це забезпечить швидке надання допомоги людям, які заблукали або потрапили в екстрену ситуацію. Також розроблять картографічну схему, на якій буде зазначено GPS – координати кожної точки.

Такий проект у подальшому буде реалізований і на інших туристичних маршрутах області.

Цей проект реалізовано спільними зусиллями управління туризму Тернопільської облдержадміністрації, аварійно-рятувального загону спеціального призначення обласного Управління ДСНС України та національного природного парку «Дністровський каньйон».

Як повідомляла “обласТь”, НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ВІДКРИЛИ НОВУ ЕКОЛОГІЧНУ СТЕЖКУ. ФОТОФАКТ


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська