Для комплексних досліджень у природі та встановлення видового складу рослинних та тваринних угруповань працівниками науково-дослідного відділу НПП «Дністровський каньйон» здійснено польовий виїзд в лісове урочище Маришівка, що в околицях сіл Іване-Золоте та Устечко на території Заліщицького природоохоронного науково-дослідного відділення національного парку.
На крутому схилі Дністра північно-західної експозиції виявлено рідкісне угруповання із Зеленої книги України – угруповання ацидофільних скельнодубових лісів (Quercetа petraeae) – домінантом якого виступає дуб скельний.
Також поодиноко зростають дуб звичайний, липа серцелиста, граб звичайний, трапляється рідкісне дерево берека – зникаючий вид, внесений до Червоної книги України.
Чагарниковий ярус формують ліщина звичайна, дерен справжній та клокичка периста – реліктовий вид з диз’юнктивним ареалом – єдиний представник родини у природній флорі України, внесений до Червоної книги зі статусом «рідкісний».
Вище на схилу трапляються фрагменти ще одного рідкісного угруповання – звичайнодубових лісів (Quercetа roboris) з домінуванням плюща звичайного (Hedera helix).
Під час обстеження урочища виявлено ще такі рідкісні види рослин: коручку чемерниковидну та лілію лісову, внесені в Червону книгу України та регіонально рідкісні види – аконіт молдавський, кадило сарматське, воронець колосистий, вовчі ягоди звичайні та аспленій волосовидний.
Мітки: заповідники, новини, рослини, тернопіль