Степан Барна привітав учасників Лемківської ватри

Керівник фракції “Європейська Солідарність” у Тернопільській обласній раді Степан Барна привітав лемківську спільноту з проведенням XXI фестивалю лемківської культури, який відбувся на Монастирищині.

“Лемки були депортовані, бо вони любили свою говірку, ходили до православної або греко-католицької церкви і вони воювали в рядах УПА. Ці фактори були вирішальними при здійсненні спроб знищити лемків як етнічну групу тоталітарним режимом Польщі та Рядянської імперії.

Фестиваль “Дзвони Лемківщини” покликаний об’єднати всіх українців, а ще нагадати, якими жорстокими бувають уроки історії якщо з них не робити правильних висновків. Пам’ятаймо про це!”, – зазначив Степан Барна.

Депортація лемків – жорстоке покарання за любов до власної землі

📍 Лемки були депортовані, бо вони любили свою говірку, ходили до православної або греко-католицької церкви і вони воювали в рядах УПА. Ці фактори були вирішальними при здійсненні спроб знищити лемків як етнічну групу тоталітарним режимом Польщі та Рядянської імперії.📍 Фестиваль "Дзвони Лемківщини" покликаний об'єднати всіх українців, а ще нагадати, якими жорстокими бувають уроки історії якщо з них не робити правильних висновків. Пам'ятаймо про це!❗Бо сьогодні у нашій країні відбуваються аналогічні спроби наступу на все українське, знищення віри, мови та культури, й переслідування тих, хто чинить опір!Дзвони Лемківщини – Всеукраїнський фестиваль лемківської культури Європейська Солідарність – Тернопільщина

Опубліковано Степаном Барною Субота, 1 серпня 2020 р.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська