Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

Тернополянка представила нову колядку

Нову колядку “Співали ангели” представила в ефірі Українського радіо Тернопіль авторка та виконавиця Ірина Дукельська з своєю донькою Анастасією. За словами жінки, до написання колядки її підштовхнула війна.

“Хоч триває війна, ми зустріли Різдво. Раділи й сумували водночас, адже у багатьох домівках відсутні наші чоловіки-воїни. Багато з них, на жаль, відзначають зимові свята на небесах, це боляче та сумно. Але ми ходимо до храму, колядуємо з церковним хором, де я зараз співаю. Можливо, колись разом із хористами заспіваємо й мою колядку. Я сама написала слова та музику, з записом допоміг Іван Водвуд”.

Ірина Дукельська працює також у творчому дуеті з молодою виконавицею Елеонорою Атаманчук. Вони разом записали пісню про війну.

“На той час ми з дітками перебували у Польщі. Я там написала вірші, Елеонора виявила бажання створити з них пісню. Я погодилася і ми зробили дует. Усе організовували онлайн, а коли повернулися з дітками, записали її. Я просто не могла довго бути поза Україною, дуже сумувала. Та й чоловік мій військовий. Зізнаюся, це було складне рішення – залишити свою домівку. Але діти були змучені постійними повітряними тривогами, які подеколи тривали 3-4 години. Проте у Польщі мені було тужливо за ріднею. Тому, коли ми перетнули кордон назад в Україну, то плакали від радості, хоча поляки нас дуже підтримували. Коли вони чули, що ми на вулиці розмовляли українською мовою, відразу цікавилися, пропонували допомогу”.

В інтерв’ю Українському радіо Тернопіль жінка розповіла також про своє ставлення до мовного питання в умовах війни.

“Мова – наша зброя. Я вважаю, що наша мова – українська, в Україні все має бути українське. Я дуже прихильна до людей, які змінили свою думку, переглянули свої погляди й почали переходити на українську мову. На мою думку, це – свідомі люди. І на цю тему в мене теж є авторські вірші”.

Творчість приносить радість Ірині Дукельській. Позитивно до цього ставляться і її діти.

“Для моїх дітей це нормально, що їхня мама пише. Я можу їх покласти спати, а сама починаю писати. Вони, напевно, іншої мами не уявляють. Я – творча людина, емоційна. Можливо, у майбутньому будемо разом співати, виконувати пісні. Старша Анастасія співає, виступає в Будинку культури, бере участь у виставах. Молодша теж уже співає, колядує. Головне, щоби моя творчість приносила людям радість”.

Цьогоріч Ірина Дукельська планує випустити поетичну збірку та написати нові пісні.


Мітки: , , , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська