Після початку повномасштабного російського вторгнення у Тернополі демонтували деякі пам’ятники та символи радянських та російських діячів. Однак деякі пам’ятки ще залишилися. Дивіться у нашому матеріалі, що з ними стало.
У Тернополі було чимало пам’ятників радянським вождям, комуністичним лідерам чи російським діячів. Після здобуття Україною незалежності більшість цих монументів демонтували. Деякі об’єкти вирішили демонтувати або перейменувати лише після початку повномасштабного вторгнення росії. Однак деякі пам’ятники та художні витвори і досі можна побачити.
Мозаїка з радянськими солдатами
На бульварі Данила Галицького на «Палаці спорту» є велика мозаїка. На ній зображено радянських солдат, яких радо зустрічають українці з хлібом та сіллю. На одязі та шоломах – червоні зірки.
Хоча фасад будівлі пошарпаний, сама мозаїка в хорошому стані. Тисячі різнокольорових елементів міцно тримаються на стіні.
У соціальних мережах тернополяни активно обговорюють, що можна зробити з цією мозаїкою. Дехто вважає – що такому сюжету, де українці зустрічають радянських солдат, не місце у Тернополі. Дехто ж навпаки – вважає, що потрібно зберегти або ж частково змінити.
– Кожного дня ходжу біля цієї будівлі і дивуюся – невже не можна щось придумати? Раніше ми не звертали на це увагу, а зараз це точно недоречно, – пише Євгенія Покидко.
– Можна замість червоного кольору, що видніється на фоні, створити синьо-жовтий…. І нічого поганого в тій мозаїці немає. То витвір мистецтва нашого українського народу, його минуле. Історію ми повинні пам’ятати і знати, – пише Іван Рудий.
– Саме мистецтво мозаїки і ремесло є дуже гарні і є частиною краси міста. Робилася мозаїка відомо коли, і відомо які вітри тоді віяли. Але… Теперішні влади мають додати до тої мозаїки інформаційну таблицю, щоби було відомо хто робив, хто творив, хто замовляв. Це наше минуле яке буде нам завжди наступати на п’яти, поки ми його не роздивимося у всій його суперечності, – пише Марія Якубович.
Мітки: декомунізація