У Тернополі лаборанти перевірили наявність нітратів у кавунах

Працівники тернопільської лабораторії ветсанекспертизи перевіряли кавуни на тернопільському ринку, що на вулиці Шептицького.

Щоб визначити, чи є в них нітрати, вони відібрали 140 зразків. Повідомив Суспільному завідувач цієї лабораторії Андрій Тарнавський. За його словами, станом на 22 липня нітратів не виявили.

Чи є нітрати в овочах та фруктах на ринках у Тернополі

Тернополянин Віталій Процюк розповів, що купує фрукти для вагітної дружини:

“Вже неодноразово ми купуємо. Зовсім не боїмося. Ще йду перевірю, зроблю аналіз, чи можна їсти кавун”.

Чи є нітрати в овочах та фруктах на ринках у Тернополі

Лаборантка Олександра Стефанишин перевіряє кавун на вміст нітратів:

“Натираємо на терці кавун, відважуємо 10 мг і заливаємо квасцями. Чекаємо 3 хв і будемо міряти приладом нітратоміром. Наш прилад показав 28 мг на кілограм при допустимій нормі 60. Так що кавунчик добрий”.

Лабораторія ветсанекспертизи працює з 6.30. До 12 години двоє лаборантів зробили 85 аналізів на вміст нітратів.

Чи є нітрати в овочах та фруктах на ринках у Тернополі

“Якщо виявляється завищена кількість нітратів продукції, пишемо акт вибраковки, недопущення до реалізації. Сповіщаємо адміністрацію ринку. В того продавця забирається продукція і вивозиться з базару”, – розповідає завідувач лабораторії ветсанекспертизи Андрій Тарнавський.

На цьому ринку працює 150 підприємців. 4 контролери щодня перевіряють у продавців результат аналізу на вміст нітратів.

Чи є нітрати в овочах та фруктах на ринках у Тернополі

“Коли машина приїжджає, то приходять беруть в лабораторію один кавун, перевіряють і приносять квитанцію. Кавун цей херсонський. Нормальний. Лабораторія – 32.3. Це норма. Нема ніяких хімікатів”, – каже продавчиня Галина.

Речниця Держпродспоживслужби Наталя Гресько розповіла, що вчора, 21 липня, на центральному ринку частина кавунів була з нітратами. Вилучили з реалізації 300 кг кавунів і 2000 кг дині.

Як повідомляла “обласТь, ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ТЕРНОПІЛЬЩИНИ ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО ВИЯВЛЕНУ В ІМПОРТНИХ НАПІВФАБРИКАТАХ САЛЬМОНЕЛУ


Джерело | Суспільне

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська