У Тернополі відкриють ветеранський хаб, який стане опорою воїнам, що повернулися до цивільного життя

Тернопільські добровольці та ветерани почали активну співпрацю з волонтерськими центрами, громадськими об’єднаннями та владою і планують створення ветеранського хабу, де консультуватимуть бійців із найактуальніших питань: від отримання фінансової допомоги і оформлення різноманітних документів, до питання реабілітації та психологічної підтримки.

Відбулися загальні збори представників ГО «Рух за справедливу Україну» та ветеранського активу, на яких обговорили результати уже проробленої праці та майбутні плани. Що важливо, на зборах презентували нову ініціативу – створення ветеранського хабу. Проєкт має на меті допомогти воїнам знайти опору та підтримку після повернення з фронту, і підтримувати діючих військових на передовій.

Соціалізація перш за все

Ідея створення об’єднання належить молодій громадській організації «Рух за справедливу Україну». Не зважаючи на короткий час існування, ГО зробила чимало корисного для фронтовиків і активно кидає усі сили на подальшу допомогу військовим. Оскільки засновники організації – добровольці, що пройшли пекло війни, вони як ніхто розуміють потреби військових, адже самі навчаються жити з чистого листа.

Член правління громадської організації «Рух за справедливу Україну» Віталій Мариновський пояснює, після повернення з фронту кожен військовослужбовець потребує підтримки, соціалізації, консультацій та що головне – спільноти, у якій можна виговоритись і заново почати відчувати себе.

— Життя на передовій і тут зовсім різне, – каже Віталій. Він наводить приклади уже діючих об’єднань і їх вплив на ветеранів. – Саме тому у різних містах України почали створювати ці хаби. І вони досить такі популярні.

зборипід час зборів

Чого очікувати від хабу

Перш за все, слід розуміти, що туди можуть звертатися усі, хто має стосунок з військовою справою, пережив пекло війни чи біль втрати. Окремий напрям роботи планують із рідними військовиків.

Голова громадської організації Тарас Шевчук розповідає, на даний час уже сформовані вектори роботи. Зокрема, ГО «Рух за справедливу Україну» розпочинає активну співпрацю з різними структурами задля досягнення поставлених цілей.

Центр зайнятості

— Ми вже зустрілися та обговорили співпрацю з представниками ВНЗ, медиками, волонтерами, – каже Тарас Шевчук. – Підписано Меморандум про співпрацю з Тернопільським обласним центром зайнятості. Тож, якщо хлопці шукають роботу, планують відкрити власну справу, то ми контактуємо з фахівцями, вони запрошують на визначену дату, час і допомагають захисникам.

Чоловік запевняє, в єдності сила, що здатна побороти ворога.

Хто адмініструватиме роботу хабу

Функціонування «єдиного вікна» допоможе підібрати фахівця та проконсультувати ветерана/ветеранку чи члена їх сімей з конкретного питання, із яким вони звернулися до хабу.

Крім турботи про побут у цивільному житті ГО опікується й активно підтримує побратимів, що перебувають на лінії зіткнення.

Той час, коли такими необхідними були амуніція чи одяг, вже у минулому. Зараз першочергові потреби військових – РЕБи, ударні дрони, засоби радіоелектронної боротьби. Дещо з цього хлопці уже виготовляють та тестують, а після тестування передадуть військовим.

ветераниГО

До слова, зараз триває збір на 1 000 000 грн, організований ГО «Рух за справедливу Україну». На зібрані кошти планують придбати Mavic 3т, FPV дрони та РЕБи. Про це «ГОЛОС» писав раніше: Збір на один мільйон гривень допоможе бійцям з Тернопільщини ефективніше виконувати бойові завдання.


Мітки: , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська