Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

Ювілей відзначає один з музеїв Тернопільщини

40-річчя з дати заснування відзначає цими днями Бережанський краєзнавчий музей.

«За роки свого існування він став потужним просвітницьким центром нашого краю. Тут шанобливо зберігають, вивчають та всебічно використовують музейні предмети в освітній та виховній роботі з учнями та молоддю міста», – кажуть в місцевій райдержадміністрації.

Завдяки професіоналізму наукових співробітників музею та відданості роботі широко висвітлюється та популяризується історія Бережан та Бережанського району з найдавніших часів – дотепер.

Окрім цього тут зроблено вагомий внесок у розвиток краєзнавства.

Бережанський краєзнавчий музей розпочав своє функціонування 20 вересня 1980 року, відновивши тим самим музейну діяльність у місті після 55-річної перерви.

Організатором вважається краєзнавець Степан Дудар, який згодом став Почесним громадянином м. Бережан.

Експозиція Бережанського краєзнавчого музею містить відомості про історичні, етнографічні, природничі особливості розвитку нашого краю від найдавніших часів до сучасності. На сьогодні у предметній класифікації загального фонду музею налічується понад 20 тис. експонатів.

До реконструкції музей розміщувався у 26 залах. Площа музейної території становить 917 кв.м., в тому числі, експозиційна площа — 751 кв.м.

Музей знаходиться в приміщенні Бережанської ратуші, що споруджена в 1803 році. Найцікавішими є експозиції залів природи, археології, Середньовіччя та козацької доби на Бережанщині , Бережанська гімназія: центр науки, культури і освіти, Українського побуту та ремесла, Літературної Бережанщини, І Світової Війни та Січових Стрільців, історії “Пласту”, Другої Світової Війни та УПА, культурно-мистецького життя Бережанщини, Національного Відродження. Також є музейна кімната “Історія, побут та культура депортованих українців з Надсяння, Підляшшя, Холмщини та Лемківщини 1944–1946 рр.” та інші.

 

о.р.


Джерело | Бережанська РДА

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська