До кінця року в області планують ввести в експлуатацію ще п’ять вітрових електростанцій.
На Тернопільщині встановлять ще два вітрогенератори для виробництва альтернативної електроенергії.
Про це Суспільному розповів голова Зборівської громади Руслан Максимів.
За його словами, на території громади вже діють чотири таких вітрогенератори.
Перший заступник начальника Тернопільської ОВА Степан Куйбіда розповів, що до кінця цього року планують ввести в експлуатацію ще п’ять вітрових електростанцій.
Вітрогенератори на території Зборівської громади встановлює енергогенеруюча компанія, яка працює на ринку з 2014 року. Генеральний директор компанії вітроенергетики Степан Шиліга говорить, що раніше встановлювали сонячні електростанції. П’ять років тому перейшли на вітрову енергетику.
“Сонячна простіша в будівництві, але трішки є проблема з генерацією. Вона генерує тоді, коли в нас є сонце. Ми маємо пік генерації тоді, коли нам тої генерації так багато і не потрібно. Вітрова енергетика займає меншу площу, але дозволяє нам генерувати енергетику плавно на фоні цілого дня. Будуємо вітрову турбіну першу. Буде їх тут дві, щоб генерувати електроенергію в зовнішню мережу, щоб підсилити електромережі”.
Степан Шиліга поінформував, що встановити вітрогенератори мали ще на початку цієї осені, але через затримку із постачанням обладнання процес затягнувся.
“Щоб він запрацював, то ще потрібно добрий місяць для того, щоб розкинути електрику по самому вітрякові, перевірити підключення його, чи електричні мережі є. У нас ще зовнішнє підключення є. Ще потрібно під’єднати комунікації електричні, кабелі, трансформаторні підстанції і кабельні лінії до високовольтних розщеплювачів. Трансформатори ми ще не отримали. Замовили їх, обіцяють нам їх під кінець року”.
Вітрогенератори та обладнання для них привезли з-за кордону. Воно вже було в експлуатації, тому вартує значно менше, ніж нове. Степан Шиліга розповів, що вартість цього проєкту понад мільйон євро.
Голова Зборівської територіальної громади Руслан Максимів повідомив, що на території Зборівської громади діють чотири вітрогенератори.
“Ті, які стоять в місті Зборові, орієнтовно 650 кіловатів. Ці, які зараз монтують, то орієнтовно один вітряк потужністю 2 мегавати. Ця електроенергія йде в загальну мережу, але чим більше буде на території громади вітряків, сонячних станцій, тим менше буде відключень в тому чи іншому населеному пункті. Є економічний ефект для громади. Орієнтовно станом на сьогодні, ми бачимо по бюджету, що за 9 місяців приблизно надійшов 1 мільйон коштів”.
Перший заступник начальника Тернопільської ОВА Степан Куйбіда розповів, що на Тернопільщини є дві вітрових електростанції потужністю понад 5 мегаватів. Від початку року вони виробили майже 5 мільйонів кіловат-годин електроенергії.
“Це ті проєкти, які вже запущені, функціонують. Вони повністю інтегровані в систему, яка працює. Ми також зараз говоримо про те, що в нас є близько п’яти проєктів, які є в стадії розробки і реалізації. Це є різні етапи. Ми ведемо перемовини майже з десятьма різними інвесторами стосовно можливості встановлення нових генеруючих вітрових потужностей, але анонсувати тут якусь конкретику поки ми не можемо”.
До кінця цього року планують ввести в експлуатацію ще 5 вітрових електростанцій.