Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини передали бойовий прапор 35 Окремого стрілецького батальйону

Воїни та ветерани  35 Окремого стрілецького батальйону військової частини А4048 принесли Стяг до музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини.
Батальйон було сформовано у Тернополі. Воїни брали участь у визволенні Сумщини, охороняли найнебезпечніші частини кордону з країною-агресором, захищали українські землі біля Бахмута, виконуючи бойові завдання у Кліщіївці, Андріївці, Часовому Яру та інших населених пунктах.
Бойовий стяг, який від сьогодні буде представлено в експозиції музею, супроводжував захисників на кожному напрямку від початку формування батальйону. Про це розповів заступник командира військової частини А4048 майор Євген Степанов.
 Коли ми були на виконанні бойових завдань, командири підрозділів ставили свої автографи та підписували прапор. Так було його створено, – говорить майор Степанов. – Для нас це дуже цінний прапор, він підписаний кров’ю. Це кусок нашої душі, нашого військового братерства, це дуже відповідальна річ. На війні ще гостріше сприймаєш такі поняття, як гордість, прапор, обов’язок і країна. Бо кожен день хтось за них гине.  
 
Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини збирає колекцію бойових прапорів військових частин нашої та інших областей ще з 2014 року.
Зараз колекція музею налічує орієнтовно півсотні стягів, розповідає в минулому директор музею, а сьогодні – воїн ЗСУ Євген Філь.
– У нас є прапори розвідки, ССО, Української добровольчої армії, 105 бригади та багато інших. Стараємось, в першу чергу, звісно, збирати стяги бригад з Тернопільщини, однак плануємо зібрати більше прапорів. Це наша історія, наша слава, – каже Євген Філь.  Прапор завжди був символом незламності, боротьби. Є столітня традиція: військовий підрозділ, який втрачає прапор – розпускається.  Тим більше цінний прапор, якщо на ньому позивні або прізвища людей, які безпосередньо відстоювали нашу країну.
 
Разом з прапором воїни шеврони батальйону. Вони також стануть частиною експозиції музею.

Мітки: ,

Джерело | Сорока

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська