Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

На даху Бережанської міської лікарні 66 сонячних панелей забезпечують електроенергією усі корпуси медзакладу

Сонячні панелі, встановлені на  бережанській лікарні за гроші Міністерства закордонних справ Польщі, дозволяють установі неабияк економити.

Наразі добирають електроенергію з власної мережі. Далі планують збільшити потужність станції, обладнавши її додатковими фотомодулями.

На даху Бережанської міської лікарні встановили 66 сонячних панелей. Вони забезпечують електроенергією усі корпуси медзакладу.

“Є перетворювач напруги з постійного току в змінний струм. Саме він перетворює постійний струм фотомодулів на змінний струм, який йде в мережу. Потужність такого пристрою – 50 кВт, а загальна потужність панелей – 36 кВт. Ми можемо доповнити фотомодулі до 50 кВт і можемо збільшити потужність станції. З інвертора в нас прокладено магістраль до трансформатора і лічильника, звідки воно йде в мережу і ми споживаємо струм”, – розповів заступник директора Бережанської лікарні з економічних питань Євген Загребельний.

Інвертор обладнаний запобіжниками як постійного, так і змінного струму.

За роботою сонячних панелей можна стежити на мобільному пристрої, адже інвертор підключений до телефона за допомогою програми. Сонячні панелі працюють на лікарні 6 місяців. На цей час станція виробляє 7 кВт потужності. Від часу встановлення 12 вересня 2023 року було вироблено 28 тисяч кіловат. Це зекономило 75 тисяч гривень.

Панелі, які встановили на лікарні — нерухомі. Взимку ефективність такої електростанції нижча.

Сонячні панелі для Бережанської лікарні профінансувало Міністерство закордонних справ Республіки Польща, розповідає голова Бережанської громади Ростислав Бортник. Для цього написали проєкт. Спочатку планували встановити панелі на водонасосній станції в Бережанах, але згодом проєкт переробили.

“Спочатку ми планували встановити сонячні панелі на водонасосній станції в Бережанах, бо там є більше споживання електроенергії, але в останній момент Подумали, що зараз лікарні є відключення світла і щоб нічого не загрожувало лікуванню пацієнтів, переробили проєкт і встановили саме на лікарні. Вартість проєкту — близько 25 тисяч євро, все надало Міністерство закордонних справ Польщі. Встановили їх досить швидко і за цей короткий період ми близько 70 тисяч гривень заощадили. Орієнтовне заощадження електроенергії в громаді для лікарні буде сягати від 250 тисяч до 300 тисяч гривень у рік. Це солідні кошти й думаємо, що це дасть змогу надалі використовувати заощаджені кошти на якісь інші потреби, важливіші для громади”, — розповів Ростислав Бортник.


Мітки: , ,

Джерело | Голос

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська