Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

На Тернопільщині вперше за 5 років виявили кір

Уперше за 5 років в Тернопільській області зафіксували декілька випадків захворювання на кір у дітей. Це сталося в Чортківській громаді.
Про це повідомили в Чортківській міській раді.

Комісія з надзвичайних ситуацій вирішила перевести класи, у яких навчаються діти, на онлайн-формат навчання. Також лікарі рекомендували посилити протиепідемічні заходи в усіх закладах освіти.

Лікар-епідеміолог Чортківської громади Олег Голінатий нам у коментарі розповів, що на кір захворіли троє дітей в одній зі шкіл Чорткова. Серед інфікованих виявилися два учні молодших класів та один — зі старших класів.

Спалахом захворювання вважається фіксація від двох випадків інфікування. Останній випадок кору в області фіксували у 2019 році.

За словами лікаря, всі троє дітей були повністю вакциновані, тобто отримали повний профілактичний курс щеплень, який необхідний для створення базового імунітету проти інфекційних хвороб.

«Діти пройшли лікування, двоє з них з однієї сім’ї. Старша сестричка і братик з молодшої школи були госпіталізовані, але ці заходи були спрямовані для лікування та подальшої діагностики. Ще одна дитина лікувалася амбулаторно. Перебіг захворювання був легкий. Жодної загрози для дітей хвороба не викликала, бо вони були щеплені», — розповів Голінатий.

Зі слів лікаря, визначити джерело захворювання не вдалося. Оскільки всі діти захворіли одночасно, це може свідчити про те, що вони інфікувалися від стороннього джерела.

Є припущення, що діти могли заразитись в одному з закладів відпочинку міста Чортків. Через те, що кір проявляє себе по-різному, можна навіть не помітити симптомів хвороби. Це називається мітигований або ж полегшений кір.

Голінатий зазначив, що станом на зараз у Тернопільській області 65-70% населення мають щеплення проти кору, що суперечить стандартам ВООЗ, де відсоток щеплення проти кору має бути 95% та більше.

На початку березня 2023 року в Україні зафіксували два випадки кору у дітей з однієї сім’ї. Ми звернулися до МОЗ щодо останньої інформації про захворюваність на кір і поки не отримали відповіді.

Що варто знати про кір?

Кір швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Інкубаційний період кору (період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 день. Серед симптомів хвороби — висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей, пронос та блювання. На 4-5-й день хвороби з’являється червоний висип по всьому тілу.

Кір небезпечний своїми ускладненнями: це може бути пневмонія, отит (вушне запалення), енцефаліт (запалення мозку). Також хвороба може призвести до інвалідності або смерті.

Хоча ліків проти кору не існує, захворюванню можна запобігти двома дозами вакцини. За даними дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з 2000 до 2016 року смертність від кору знизилася на 79%, отже, щеплення зберегли 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, першу вакцинацію від кору роблять в 1 рік. А вже в 6 років здійснюють планове повторне щеплення. Якщо дитині 6 місяців і більше, то за наявності епідемічних показань можна ввести нульову дозу вакцини, яка не вважається першою дозою вакцинації.


Мітки: , , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська