Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

Блаженнійший Святослав освятив ікони написані на плитах бронежилетів

Блаженнійший Святослав благословив ікони написані на плитах бронежилетів

Блаженніший Святослав благословив написані на плитах бронежилетів ікони на завершення виставки, що тривала протягом червня у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії та Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Йдеться про дванадцять робіт іконописця з Тернопільщини Андрія Охоцького.

Образи були написані на бронеплитах, які врятували українських захисників. Художник об’єднав свої роботи у цикл «Духовна звитяга», вони були створені в межах проєкту «ArtArmor». Виставку організували виконавці Благодійного фонду «Ukraine for Heroes» («Україна для героїв»), повідомили в департаменті інформації УГКЦ.

«Ікона — це простір містичної зустрічі між людиною і невидимим світом. Іконописець, який пише ікони, начебто відкриває віконце в невидимий духовний світ. А нам, людям, допомагає очима побачити невидиме. Тоді кожний, хто молиться перед іконою, входить у простір особистої зустрічі з невидимим світом, із Богом, Його святими угодниками», – сказав Блаженніший Святослав.

Він наголосив, що за кожною із представлених ікон стоїть врятоване життя українського захисника. Тому ці ікони спонукають нас до ще більшої зустрічі з Богом. «Ці ікони на «поранених» бронеплитах виявляють духовний світ українського воїна. Бо той, хто сьогодні бореться за Батьківщину, носить у собі невидимий Божий світ», – зазначив Патріарх.

Проєкт «Духовна звитяга» спрямований на підвищення ролі духовності в житті суспільства та збереження національної культури через поєднання мистецтва, релігії та історії.

Такі ікони, написані на пошкоджених від ворожих куль бронеплитах, Президент України Володимир Зеленський свого часу подарував Папі Франциску, а також Президентам Польщі та Литви.

У майбутньому проєкт «Духовна звитяга» передбачає створення окремої виставки, на якій будуть представлені вже 24 ікони з кожної області України, АР Крим, міст Києва та Севастополя, що матимуть іконографічні особливості регіонів.


Мітки: , , ,

Джерело | Сільський господар

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська