Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

На Тернопільщині музей зберігає майже 900 вишиванок

Однією з родзинок Тернопільського обласного краєзнавчого музею є фондова група «Тканина», яка налічує понад 12 тисяч одиниць збереження. Серед них майже дев’ятсот експонатів – це жіночі та чоловічі сорочки.

Ці вишиванки представляють всі сімнадцять районів області. Їх неповторну красу, колоритність та оригінальність можна побачити на постійних та експрес-виставках, які готують наукові співробітники музею.

“У вишивці оберегом в повному розумінні цього слова було все – від кольору і складника нитки до самого орнаменту. Бавовняні нитки – найкраще підходять для постійного захисту від зурочень. Шовкові нитки – для збереження якості мислення допомагають в складних ситуаціях. Вовняні нитки – захищають тих людей, який вже торкнулося зло. А орнамент із цією ниткою може бути – сонце із хрестом у середині – постійно оберігатиме від холоду й темряви у житті. Лляні нитки – мають заспокійливу дію, особливо добре «працюють» при використанні стародавніх символів – при зображенні сонця, зірок, птахів, дерев”, – йдеться у повідомленні на сторінці музею у фейсбуці.

 

До Дня вишиванки, який відзначаємо 21 травня Оксана Гулик, науковий співробітник ТОКМ підготувала цікавий матеріал про історію, виготовлення та символіку української вишитої сорочки. 

 

Нагадаємо, Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного.

У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку. 

 

н.м.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська